You are currently viewing ” Τεχνικές χαλάρωσης για την πρόληψη και τον έλεγχο του στρες”

” Τεχνικές χαλάρωσης για την πρόληψη και τον έλεγχο του στρες”

0

Την Πέμπτη 4/4/2024 ολοκληρώθηκε η ενημέρωση των μαθητών της Α’ Τάξης του σχολείου μας πάνω στη θεματική ” Τεχνικές χαλάρωσης για την πρόληψη και τον έλεγχο  του στρες” σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Ξάνθης.

Η ενημέρωση έγινε από την κοινωνική λειτουργό κα Ψεμματά Παγώνα, η οποία με βιωματικό τρόπο δίδαξε στους μαθητές μας την τεχνική της διαφραγματικής αναπνοής,την τεχνική της προοδευτικής νευρομυϊκής χαλάρωσης και την τεχνική της νοερής απεικόνισης.

Ευχαριστούμε θερμά το Κέντρο Υγείας Ξάνθης για τη συνεργασία και την κα Ψεμματά για την άψογη συνεργασία με τους μαθητές, καθώς και όλους τους συναδέλφους που συνεργάστηκαν στη συγκεκριμένη δράση.

Υπεύθυνοι δράσης

Κολοκοτρώνη Στυλιανή