You are currently viewing Σχολικοί αγώνες στίβου Γυμνασίων

Σχολικοί αγώνες στίβου Γυμνασίων

0

Την Τρίτη 17 Μαΐου 2022, διεξήχθησαν οι σχολικοί αγώνες στίβου Γυμνασίων του ν. Ξάνθης, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Αθλητικό κέντρο Ξάνθης (ΔΑΚ). Τα αγωνίσματα της ημέρας ήταν 80μέτρα, 150μέτρα, 600μέτρα σφαιροβολία, άλμα εις ύψος, άλμα εις μήκος και σκυταλοδρομίες 4×100. Σε όλα τα αγωνίσματα συμμετείχαν αγόρια-κορίτσια.

Το 3ο Γυμνάσιο Ξάνθης-Μέλπω Μερλιέ, συμμετείχε στους αγώνες με μία ομάδα κοριτσιών και μία ομάδα αγοριών. Όλοι οι μαθητές που έλαβαν μέρος απόλαυσαν την εμπειρία της συμμετοχής τους, στη διοργάνωση. Τις σχολικές ομάδες συνόδευσε ο κ.Ν Τσεκμές.

Ήταν μια πολύ καλή ανοιξιάτικη μέρα για το σχολικό αθλητισμό της περιοχής μας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες για το αθλητικό πνεύμα και τις επιδόσεις τους.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους εργάστηκαν για την άριστη διοργάνωση των αγώνων.