You are currently viewing Σχολικοί αγώνες ποδοσφαίρου

Σχολικοί αγώνες ποδοσφαίρου

2

Τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2022, διεξήχθησαν σχολικές δραστηριότητες, στο άθλημα του ποδοσφαίρου υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Στη Ξάνθη, οι αθλητικές δραστηριότητες, έλαβαν χώρα στα ποδοσφαιρικά γήπεδα της ΕΠΣ Ξάνθης, όπου βρέθηκαν όλες οι αθλητικές ομάδες ποδοσφαίρου, από τα Γυμνάσια του νομού Ξάνθης.

Οι αθλητικές δράσεις είχαν σαν σκοπό την καλλιέργεια ευγενούς άμιλλας, αθλητικού ιδεώδες και να προαχθεί η ομαδικότητα, η συνεργασία και το “ευ αγωνίζεσθαι”.

Το 3ο Γυμνάσιο Ξάνθης-Μέλπω Μερλιέ, συμμετείχε με μία ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών και μία κοριτσιών. Έπαιξαν με τις ομάδες των υπόλοιπων Γυμνασίων και απόλαυσαν το άθλημα του ποδοσφαίρου, πέρα από ανταγωνισμούς και αντιπαλότητες. Τις ομάδες του σχολείου μας, συνόδευαν ο κ.Ν. Τσεκμές και ο κ.Η. Κούλαλης.

Συγχαρητήρια σε όλους για την άριστη διοργάνωση και τη συμμετοχή τους.