You are currently viewing Επίσκεψη στο  Κέντρο Φυσικής Ιατρικής Αποκατάστασης Ξάνθης  (ΚΕΦΙΑΠ)

Επίσκεψη στο Κέντρο Φυσικής Ιατρικής Αποκατάστασης Ξάνθης (ΚΕΦΙΑΠ)

1

Την Παρασκευή 13 Μαϊου το τμήμα Α2 του 3ου Γυμνασίου Ξάνθης επισκέφθηκε το ΚΕΦΙΑΠ Ξάνθης.

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της ευαισθητοποίησης των μαθητών /τριών σε θέματα αναπηρίας και ήταν η συνέχεια της δράσης που υλοποιήθηκε σε συνεργασία με το Σωματείο ΑΜΕΑ ν. Ξάνθης στο χώρο του σχολείου.

Ξεναγήθηκαν μέσα στο χώρο και τις αίθουσες ,συνομίλησαν με την εργοθεραπεύτρια , τον φυσικοθεραπευτή και μπήκαν στη θέση των ατόμων που χρήζουν αποκατάστασης δοκιμάζοντας τα εργαλεία του τμήματος φυσικοθεραπείας.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τη φιλοξενία και ενημέρωση όλους και όλες τις εργαζόμενες /ους του ΚΕΦΙΑΠ, τη διοίκηση του Γ.Ν. Ξάνθης για την άδεια που μας παραχώρησε.

Υπεύθυνες Καθηγήτριες:

Βενετοπούλου Παναγιώτα