You are currently viewing Διαγωνισμός Φωτογραφίας

Διαγωνισμός Φωτογραφίας

4

Στα πλαίσια του μαθήματος «Εργαστήρια Δεξιοτήτων» και του προγράμματος με τίτλο «Η ιστορία σου είναι η ιστορία της πόλης σου», πραγματοποιήθηκε ένας διαγωνισμός φωτογραφίας που σχετίζεται με τον νομό της Ξάνθης και τις ομορφιές που αυτός παρουσιάζει.

Οι μαθητές κλήθηκαν να απεικονίσουν σημεία τόσο της πόλης όσο και της ευρύτερης περιοχής, με στόχο να εντοπίσουν περιοχές ενδιαφέροντος, να εκτιμήσουν δρώμενα και μνημεία του τόπου τους και να ευαισθητοποιηθούν σχετικά με την ιστορία της πόλης τους. Οι καλύτερες φωτογραφίες παρουσιάστηκαν σε ένα «εικονικό» μουσείο στο παρακάτω σύνδεσμό. Οι καθηγητές εν συνεχεία θα αναλάβουν να επιλέξουν και να αναδείξουν τις φωτογραφίες που αποθανάτισαν με τον καλύτερο τρόπο την περιοχή και την ομορφιά της.

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας που μπήκαν στη διαδικασία να συγκεντρώσουν το συγκεκριμένο υλικό και να το παρουσιάσουν ηλεκτρονικά.

Υπεύθυνη Καθηγήτρια:

Χαβατζανίδου Κυριακή